Täpsem info spiritismi ja MTÜ Võsu Vaimne Keskus AMO tegevuse kohta August Kilgilt, telefonidelt 3238572 või 53345516 E-mail august@spiritism.ee Skype august.kilk Aadress Rakvere tee 9, Võsu, 45501, Lääne-Virumaa, Estonia

***
See pimeduse aeg saab otsa ning uus valgus lööb peagi koitma. Kes ajaga kaasa ei tule, see jääb paratamatult maha. Väärtusta antud hetkel aega, milles elad. Ära ela mõttetut elu, millel pole hommikutõuse ega päeva loojangut.
Ära karista end möödunu meenutustega, vaid ela hetkes, mis on.
Oma sõpru, kes on Sul ligemal kui ihupesu. Pesu soojendab küll keha, kuid sõbrad hinge. Tervita ennast hommikul rõõmuga, siis tervitab päev Sind samaga. Armasta oma keha nii, et ta vastaks samaga. Kanna kaelas omatehtud amuletti, see on Sinu kätega armastusega tehtud. See kaitseb Sind paljude ohtude ja ka kurja pilgu eest. See, mis masstoodangus valmistatud, ei kaitse Sind. Pigem on see edevus.

***
Mida külvad, seda ka lõikad. Kui külvad halba oma elus, siis lõikad saaki samana. Kui külvad headust, siis saad Sa ka kuhjaga tasutud. Alati mõtle enne, kui suu avad. Kui sealt tuleb negatiivsust, siis pane suu kinni ning mine vahepeal teise tuppa. Negatiivsus on kergem tulema kui positiivsus.

***
Küsi oma hingelt, kui ta on kurb, mis viga on? Ta vastab Sulle koheselt.
„Ma tahaksin, et Sa rohkem naeraksid. Naer on elu, naer on ilu, naer on armastus ja armastus on jõud, mis sulatab jää ka kõige jäätunumas hinges. Vaata mind, ma sündisin naerdes ja elan naerdes. Naera ka Sina, INIMENE!“

***
INIMENE, ära ole nõrk ja allaandev, ära virise, kui kõik ei lähe vahel nii, kui Sa sooviksid. Elu ongi tõusudega ja mõõnadega. Mõtle ennast liblikaks, kes lendab õielt õiele, ta naudib oma lühikest elu. Ära mõtle sellele, et peagi peab lahkuma. Armasta elu nii, et elu hakkaks Sind armastama. Seni, kuni elad.

***
Mõtle mu peale, kui oled väsinud pikast päevast, mis oli täis kohtumisi inimestega, kes ei suuda oma emotsioone talitseda. Sülitavad välja kõik, mis sülg suhu toob. Pese end päeva lõpus puhtaks jooksva vee all ja mõttes saada neile, et nad õpiksid eneseväärikust ja vaoshoitust.

***
INIMENE, ära hoia kramplikult oma haigustest kinni. Kui mingi valu kusagilt välja lööb, on kohe üks hädaldamine lahti. Rahune kõigepealt. Hoia hetkeks hing kinni, siis lase pauhti see koos valuga välja. Nii lihtne see ongi. Mitte kõik valud ei allu sellisele protseduurile. Vahel on asi ka sügavamal, siis tuleks mõelda, mida halba oled mõelnud või mõnele oma lähedasele öelnud. Kui meenub, palu andeks ja palu ka oma haigelt kohalt andeks. Kui see ei aita üks kord, siis korda veel ja veel. Ma jälgin, et Sa seda tunneksid seni, kuni oled oma hädast lahti saanud.

***
Ilu tuleks vaadelda mitte silmadega, vaid ka kehaga. Ka kehal on omad retseptorid, mis tunnetavad ja tajuvad nii, nagu silmad näevad. Kõige parem on minna suvel kuhugi loodusesse. Visata end pikali ning sulgeda silmad. Vaadelge seal seda ilu oma kehaga. Kui see ei õnnestu üks kord, võta aega veel kord, õpi kehaga vaatama ilu. See on kogu kehale ja Sinule endale suureks kogemuseks. Seeläbi õpid ka ennast paremini tundma.

***
Inimene võib vahel end kerida sellisesse sasipuntrasse, et ta iseseisvalt ei oska end sealt välja kerida. Juhtub, et mõni teie hulgast jääb oma probleemidega üksi ja ta ei oska adekvaatselt teie küsimustele vastata. Ei piisa sellest, kui te helistate ja püüate uurida tema seisundit, miks ja mis tal viga on. Ta ei oska vastata, läheb endast välja, puhkeb nutma, ärritub. Siis tuleb temaga kohtuda silmast-silma. Las ta räägib ise oma hingelt kõik rahulikult ära. Samas saada tema hingele hingepalsamit ehk ISA armastust. Ta on selle ära kaotanud elu keerisesse.

***
Ära naera ega mõista hukka teist inimest, kui ta pole sama tark ja ilus ning eriti edukas. Tänapäeva pered purunevad sageli selle tõttu, et naine hakkab tänitama mehe kallal, kellel pole alalist tööd, ta koondati järjekordselt. Naisel on töö, ta on kena, liigub palju seltskonnas ringi. Töötu mees seevastu istub kodus, on koduperenaiseks, kuna naisel ei jätkuvat aega. Viimaks saab ka mehe mõõt täis. Ta paneb I-le täpi peale. Talle pakuti lõpuks tööd välismaal. Nüüd pöördub saatus vastupidiseks. Naine koondatakse. Solvunud mees ei võta ühendust, nii lähevad paljud pered lahku. Kui pole mõistmist ega hoolivust, pole ka elu.

***
Tunnista endale, et Sinus on armastuse leek olemas. Seda saab suuremaks kasvatada, kui kohtad meeldivat inimest, kes sama palju annab, kui Sa ise. Teie mõtted ja huvid kattuvad, olete üks tervik armastuse alalhoidmisel. Aga kui teine pool räägib, et armastab, hoolib ja see Sinuni ei jõua, Sa ei tunne seda tunnet, siis on see armastus võlts ja vale, ta on lihtsalt kustunud. Seda armastust ei maksa üles soojendada, see ei soojenda enam.

***
Eneseimetlejad vananevad nii kehaliselt kui ka vaimselt varem kui need, kes vaatavad kord päeva jooksul peeglisse ning lausuvad: „Tere ….. (nimi), küll Sa oled imeilus ja ma armastan Sind sellisena nagu Sa oled, nüüd ja terve päeva. Sinu päeva mahub kõike head, nii armastust kui tervist ning kordaminekuid. TÄNAN SIND!“
Eneseimetlejad istuvad hommikul peegli ees, meik ja siis lõuna meik ja õhtul jälle vaja meiki ja muud. Peale selle veel jõusaal, aeroobika, näljutamine. Ja lõppu ei paista tulema või ikkagi paistab …
Ta imetleb end ise ja laseb ka teistel end imetleda. Aga mida see hingele annab? Eks ikka kõike muud.

***
On midagi, mida te, inimesed, peaksite teadma, kui olete jõudnud juba sinna aega, kus te peate varsti sellest ilmast lahkuma. Mõni tunnetab selle aja ette, mõni mitte. Neil on kergem lahkuda, kellel ei ole maist vara. Kuid need, kellel on nii raha kui kinnistuid, olge ausad nii enda kui ka nende suhtes, kes jäävad peale teid elavate riiki. Korraldage eelnevalt kõik oma vara jagamised, et ei tekiks jääjate vahel suuri tülisid. Inimesed on ahned ning sellega kaasnevad suured pahandused nende vahel. Teie hing ei saa nende tülide pärast maapealt lahkuda, kuna teid kirutakse ebaõiglase jaotuse pärast. Mõni jääb jagamisel sootuks kahe silma vahele. Ärge tahtke seda endale, sest see on väga valus teile, kes peate seda kõike pealt nägema. Parem tehke aus otsus ja valik. Siis saate oma hinge elu nautida täiega.

***
Igas märgises on jõuallikas, mis annab energeetilist stabiilsust, paneb organid tööle, viib välja musta energeetilise kiirguse. Tugeva energeetikaga kisub jõuliselt inimesest kõik mittevajaliku välja. Energeetika muutub tunduvalt, ei ole hägune, kõik muutub heledamaks.

***
Kus valu, seal põhjus. Ära lase põhjusel põhjatuks muutuda, pane piir peale. Ole tark ning ära lase valul end pureda. Ära anna alla, otsi ja leia põhjus, miks just see koht valutab. Suuna põhjus taevasse, las seal tegutsetakse temaga edasi. Hoia käed peal ja räägi valuga. Saada talle armastust, mitte ära kiru ning nea oma hädasid. Mida rohkem nead ja kurdad, seda rohkem nad Sinu juurde tagasi tulevad. Sest haigustele meeldivad põhjused, mida inimene ise esile kutsub.

***
Kes keskendub, tema nägemus tulevikust muutub. Ta hakkab rohkem mõistma toimuvat enda ümber, mõistab, mis toimub praegu maailmas. Annab inimesele positiivset energiat, kiirgab armastust ja puhtust.

***
Igal inimesel on omad unistused ja soovid. Ühtedel suuremad, teistel väiksemad. Ühed usuvad, et kui võidavad suure summa raha, läheb nende elu paremaks. Neid märgatakse rohkem ja nad on seega teiste rikastega võrdsed. Mõne soov on hoopiski väike. Olla õnnelik ja terve.
Mida rohkem mammonat, seda rohkem on inimene hirmul oma varanduse pärast. Hirm tekitab omakorda stressi, stress haigusi.
Sellel, kellel midagi pole, pole stressi ja pole ka haigusi. Kumbat Sina eelistaksid?

***
Ära tagantjärele end kiru, kui Sul mõnikord kops üle maksa kerib ning suure vihaga mõne oma lemmiktassi või taldriku vastu põrandat põrmustad. Seda hetke oli vaja. Oleks hullem, kui see vihahoog või hetk oleks Sinu sisse pesa punuma jäänud. Need hetkelised emotsioonipursked tuleksid kas välja karjuda, trampida või mõni tarbetu ese puruks lüüa. Hiljem on Sul kergem, jääb ainult killud kokku korjata. Kui oled selle enda seest välja saanud, ajab vahel naermagi. Kas pole?

***
Tehke enda jaoks graafik. Seda tuleks teha nädal aega. Iga päeva kohta kirjutage, mida head või halba tegite päeva jooksul. Kirja tuleks panna kõik õrritused, sõnavahetused, üksikud laused või tagamõttega öeldud fraasid. Ka kõik head teod pane kirja. Kellega kohtusid, mida kuulsid, kas Sa rõõmustasid või vihastasid. Ühesõnaga kõik, mida tegid, ka selle, mida lubasid teha, kuid ei teinud ja miks? Võid välja tuua ka nimed, kui need olid tuttavad, kellega suhtlesid, kui tööl, kus on palju rahvast koos, siis pole vaja. Sa ei pea sellest kellelegi rääkima. Kokkuvõte tee seitsmendal päeval. Kirjuta ühele lehele ausad head teod ja teisele halvad. Võid end hinnata 1-10 punktini. Analüüsi, miks Sa seda või teist asja nii tegid või ütlesid. Miks ühe inimesega sattusid Sa rohkem sõnasõtta või kas Sa ikka pidid seda või toda nii tegema. Võid teinekord kõik vastupidiseks muuta. Mõne aja möödudes tee uus katse, võta vana leht välja. Võrdle, kas oled paremaks muutunud. Kuidas Sa end hindaksid, positiivseks või negatiivseks inimeseks?

***
Sa võid mõelda küll, et oled üksinda toas, autos või kõnnid metsas. Kuid Sa pole mitte kunagi üksi. Igal ajal ja kohas on keegi, kes on Su läheduses, keda Sa ei näe ja keda Sa ei kuule. Need oleme meie, paralleelmaailma asukad. Kuigi me vahel püüame teile endast märku anda, ei pruugi teie seda kuulda ega aru saada. Tihti, kui keegi on teist kurb või üksik, me laulame teile. Kuid me teame seda, et see on kurtidele kõrvadele. Aga me ei loobu. Võib-olla tulevikus hakkavad paljud teist ka meid märkama ja kuulma. Aga seda me ütleme teile: „ME ARMASTAME TEID KA SELLISTENA NAGU TE OLETE.“

***
Kurjus elab teie maailmas juba inimese loomisest saati. Kuid nii aktiivne pole ta veel kunagi olnud kui praegu. Kurjusel on sada maski ees. Ta elab kõikjal ja kõiges, teie ei märka teda niikaua, kui ta teile haiget teeb. Kuri on kaval, tema maski taga võib-olla kes iganes. Ta teeb head nägu, räägib mesimagusaid sõnu, kuid nende sõnade ja naeratuse taga on peidus kurjus. Kui hoolega vaadata kurja silmi, siis on nad vilavad ja neist hoovab külmust. Ega ta lase oma silmi eriti vaadata. Kui keegi püüab seda teha, pöörab kuri koheselt kõrvale. Ta on ka suur lipitseja ja lubaja tüüp. Kui ära tunnete, hoiduge sellistest inimestest eemale, Ta võib pugeda teie hinge ja mürgitada selle. Kui oled selle ära tundnud, aseta mõttes tema silmade vahele kuldne rist, see ei lase Sulle haiget teha.

***
Ära ole pealetükkiv oma õpetustega. Iga inimene peab jõudma ise oma tõeni. Pidev suunamine või õpetamine ajab teise segadusse ning viib hoopiski rajalt eemale. Kõik me peame omad kogemused saama omal viisil. Ühed kergemini, teised läbi häda ja viletsuse. Mida rohkem tõeotsija komistab ja kukub, seda rohkem ta teeb vigade parandusi, et see enam ei korduks. Nii et otsige ja leidke oma tõde ise. Las ka õpetaja õpib oma õppetükkidest.

***
Me näeme oma välist ilu, aga oma sisemist ilu ei näe. Seda välist ilu näevad ka teised. Aga kas teised sisemist ilu ka näevad? Ilu ei peitu Sinu tervetes kopsudes, südames, maos või muudes organites. Ilu on Sinu ilusates ja heades tegudes. Sinu vastutulelikkuses, heas tahtes, heasoovlikkuses. Oled tähelepanelik kõige ja kõigi suhtes, ei jäta kunagi head tegemata. See on sisemine ilu, mis tuleb Sinu seest, mitte Sinu väliskestast.

***
Sa ei sünni ilma, et kohe surra. Sa pead oma eluraamatusse iga päev tegema sissekandeid. Vahele ei tohi jääda ühtki valget lehte. Võid teha vigade parandusi läbi oma mõtte koos oma ISAGA, kui Ta on Sulle andnud selleks oma loa ja õnnistuse. Kuid kui paljud teist seda teevad? Vähe on neid, kes üldse usuvad hinge surematusse. Kuid ka uskmatud kirjutavad oma eluraamatu nagu kõik, kes usuvad seda. Ainult et neil on lahkudes raskem aru saada ja ka vigade parandusi ei saa teha. Neil tuleb uuesti läbida kõik otsast peale. Ka tühjad lehed peab uute kogemustega sisustama, täitma. See, kes tegi maapeal elades vigade parandusi ja tunnistas vigu, sellel on ülal kergem. Ta loeb oma raamatu uuesti läbi ja valib ise vastavalt vajadusele või saamata kogemusele uue suunitluse.

***
Iga inimese keha vajab soojust, õhku ning pesemist. Kuid teie keha vajab ka kontakti EMAKESE MAAGA. Mida rohkem te lebate suvel palja maa peal, seda tervemad te olete. Miks muidu tahavad lapsed püherdada maa peal, samuti kõik loomad. Maa puhastab ning võtab inimestelt kui ka loomadelt jääk- ehk musta energia ära, seevastu annab ta koheselt uue asemele. Tekib vahetus. Proovige järele, kas see mõjub ka teile. Ära häbene, kui oled vana. Püherda mõnuga. Kõik te vajate stabiilsust.

***
Kas Sa oled õnnelik, kui Sinult küsida? Sa jääd siis mõttesse tükiks ajaks. Sa libistad põgusalt elatud elust üle ja ohkad valjusti välja. „Mu elus on olnud tõuse, mõõnu, on kurbust ja kurjust, aga rõõmu jäänud väheseks.“
Kes selles siis süüdi on, kui küsida tohib?
„Ma ei süüdista enam kedagi. See oli varem, kui ma otsisin süüdlasi oma elu ebaõnnes. Nüüd olen nii kaugele jõudnud, et ma ei süüdista kedagi. Mis tehtud, see tehtud, olematuks ei muuda midagi. Nüüd tunnen vaid seda, et olen elanud õigel ajal õiges kohas ja seda kogemust oli mul vaja. See teeb mind õnnelikuks, kui ma saan midagi kasulikku ära teha ja seda mõistetakse. Vähemalt loodan seda. Selle peale süütan ma küünla, et end ka üleval nähtavaks teha.“
Õnn on Sinus endas ja Sinu teha.

***
Su kodu on kaunis, kui Sa seda liialt ei kaunistaks. Liiga palju kaunistusi ei tee kodu kauniks, pigem ehitud jõulupuuks. Kodu teeb kauniks, kui pere on terve ja sõbralik, kui peres ei ole riidu ega mõistmatust. Ollakse tänulikud iga algava päeva eest ja tänatakse söögi-joogi eest, mille EMAKE MAA annab. Sellises kaunis kodus on hea elada.

***
Maailma puhastamine, uue ajastu tulek. Energeetika muutub stabiilseks, kõik halb haihtub, muutub olematuks. Uus eluallikas.

***
Iga seeme ei lähe idanema ja temast ei jää maha uut elu. Sama võib öelda ka inimeste kohta. Paljud ei jäta endast maha järglasi. Mõni ongi loodud viljatuna, teine ei tahagi järglasi saada. Talle meeldib elada endale. Alles siis saab inimene aru, kui on vanadus käes, tuba tühi, kõle ja pole kedagi, kes vahel uksele koputaks ja rõõmuga hõiskaks: „Tere, vanaema (vanaisa)!“ Elu tuleb elada viljakalt. Elu ei tohi jääda seisma. Loodus peab rõõmustama oma mitmekesisusega ja inimesed peavad andma järglasi maale, et oleks tasakaal. Lapsed peavad kilkama aasadel ja linnud laulma taevas.

 
***
Ära hülga oma kodu, oma vanemaid ja kodumaad. Sinu juured on siin selles pinnases, olgugi et ta pole nii viljakas kui mujal, ilmad on heitlikud ja tööpuudus suur. Kuid kui Sa lahkud sellelt maalt, oled Sa mujal ikkagi kontvõõras. Sa oled töökas, saavutad edu, kuid Sa oled ikkagi põlisrahva jaoks sisserännanu. Tihti viibid Sa oma unenägudes tuttavates paikades, kus sündisid, kus möödus lapsepõlv. Ärgates tunned, et padi on märg. See on sellest, et Sa igatsed oma kodu järgi. Varem või hiljem tulevad paljud oma kodumaale tagasi. On ka neid, kellel ei ole kodumaad ja tal ei ole seda tunnet sees. Need on segunenud rahvused. Nendel pole õigeid juuri, nad pole kinnitunud ei ühte ega ka teise pinnasesse. Tänapäeval ongi väga paljude rahvastega see probleem, et neil polegi õiget kodumaad. Õige kodumaa on ikka seal, kust inimene pärineb ja kuhu on maetud tema vanavanemad ning veelgi varasemad vanemad. Olge ikka seal, kust põlvnete ja kus on te juured. Püüdke jääda ellu oma maal, tehke midagi oma maa ja rahva heaks, mitte ärge kinkige oma andeid võõrale rahvale.

***
Pole vaja peita oma andeid ning varjata oma isiksust. Kui Sulle on antud, siis näita ka teistele, mis Sulle antud. See and on JUMALA kingitus nii Sulle kui ka teistele läbi Sinu. Rõõmusta ja jaga oma rõõmu teistelegi. Kui tuleb südamest, siis leidub ka südameid, kes vastu võtavad. Käi alati lahtiste silmadega ning ole alati valmis uuendusteks. See on privileeg neile, kes on väljavalitud.

***
Ära pelga kõnelda JUMALAST, meie LOOJAST. Kui Sa tunned, et Ta on Sinu juures, siis kõnele seda, mida Sa tunned. Ära mõtle sellele, mida mõtlevad teised Sinust. Kui Sa Temast räägid, räägi seda, mida Sa tunned, ära häbene. Need, kes ei usu Temasse, see on nende probleem. Nende elus on siis midagi tähtsamat. Sina elad selles usus ja Sa teed seda õigesti. Sa oled sellega tõusnud mitme astme võrra kõrgemale kui teised. Sa näed oma tulevikku ka kõrgemalt ja kaugemale.

***
Kui Sulle lubatakse tuua päike ja kuu, siis ära usu seda inimest. Iga endast lugupidav inimene ei anna selliseid lubadusi, mis osutuvad võimatuteks. Kes lubab esimesel kohtumisel sellist jaburust, tema lubadused ei ole ka elus vettpidavad. Olgu esimene kohtumine romantiline ilma lubadusteta. Kui ta on see õige, kutsub ta Sind järgmine kord nautima kuuvalgust ja tähtede sära. Seisate käsikäes tähistaeva all ning naudite Loomingu ilu. Usalda oma tunnetust.

***
Inimeste mõttemaailmas toimub suur plahvatuslik muutus. Aeg surub peale. Vaimsuse tendents tõuseb. Lootoseõis, mis oli sulgunud, avab oma kroonlehed ja sealt hakkab välja kiirgama armastuse energiat. Suured lehed avanevad ja sealt hakkab välja kiirgama valgust. Puhastab energeetikat. Usu ja lootuse sümbol.

***
Mis iganes ei peaks juhtuma ajas ja ruumis, kus te elate, jääge iseendiks. Kui teie südametunnistus on puhas, avatud LOOJALE, siis need inimesed on kaitstud. Elu ei saa osta, müüa, vahetada. Elu tuleb elada nii, et ei oleks endal piinlik. Tuleb armastada ja austada end ja ka teisi, kes elavad Sinu kõrval. Ära kunagi küsi, mis ma selle eest saan. Kui Sa mõnda asja kellelegi teed, pole vaja kõiki töid-tegemisi rahaliselt väärtustada. Kõige suurem tasu on ikkagi oma sisemine rahulolu. Ja pole vaja mõelda, mida homne päev toob. Homme tuleb selline, nagu Sa ise seda tahad.